piątek, 28 lutego 2014

Metkowce do tulenia, szeleszczenia i trenowania chwytów (płaskie i 3D)Metkowce zna każdy kto ma dzieci. Kwadratowy kawałek tkaniny z metkami, na których punkcie berbecie mają bzika.
Poproszono mnie o uszycie kompletu tych szeleszczących kwadracików.
Wspomniany przeze mnie w poprzednim poście wirus zaatakował mnie ale na szczęście ręce mogły działać. Opatuliłam się w swetry i wygrzewałam się pod kaloryferem przy maszynie popijając herbatę z sokiem malinowym.
Obserwując mojego Smyka bawiącego się tą zabawką zauważyłam, że łatwiej przekłada mu się coś z rączki do rączki jak jest miękkie i wypukłe ( co jest logiczne:). Tak więc na podstawie tej wnikliwej analizy;) uszyłam również metkowce 3D. Zostały wypełnione miękkim wkładem silikonowym. W środek każdego wrzuciłam po dwa dzwoneczki. Potrząsając zabawką delikatnie dźwięczą.
Oczywiście wszystkie prototypy szytych przeze mnie zabawek dostaje Młody.

Metkowce płaskie:
rozmiar - 19 x 19 cm
materiał - bawełna
wkład - szeleszcząca folia

Metkowce podkówka / rybie dzwonko :)
wysokość - 18 cm
szerokość - 10 cm
materiał - bawełna
wypełnienie - kulka silikonowa + dzwoneczki

Metkowce ostrosłupki: 
długość krawędzi - 18 cm
materiał - bawełna
wkład - kulka silikonowa + dzwoneczki


Miękkie zabawki są wg mnie nieodzowne. Nie zrobią dziecku krzywdy gdy się na nie przewróci, wturla lub upuści sobie je na buzię. Takie metkowce doskonale nadają się do tulenia, trenowania chwytów, szeleszczą lub przy potrząsaniu dzwonią.

A wszystkim, którzy życzyli mi ostatnio zdrowia bardzo dziękuję - pomogło :)

1 komentarz:

  1. Małych dzieci już bardzo dawno nie mam:))) Ale podziwiam Twoje śliczne metkowce.Widzę jak bardzo maluszki lubią takie zabawki.
    Serdeczności posyłam.

    OdpowiedzUsuń